alt here Promocja zdrowia

Nowe publikacje

"Terapie behawioralne "

"Co o dziecku mówią jego rysunki"

"Media w edukacji"

"ROK 2009 ROKIEM POLSKIEJ DEMOKRACJI"

"Rola i miejsce twórczości
plastycznej w rewalidacji osób upośledzonych umysłowo"

"Rodzaje twórczości plastycznej preferowane przez osoby upośledzone
w stopniu umiarkowanym i znacznym"

Program edukacji ekologicznej
"Program Ekozespołów  w mojej
szkole i społeczności lokalnej"

"Wykorzystanie metody WebQest
w pracy z uczniem niepełnosprawnym
umysłowo w stopniu lekkim

"Scenariusz lekcji chemii - kl.II
gimnazjum dla uczniów
z upośledzeniem umysłowym
w stopniu lekkim
"

"Zachowania nauczyciela sprzyjające nawiązaniu interakcji komunikacyjnej
z uczniem głęboko upośledzonym umysłowo

"Wykorzystanie programu
Ch. Knilla Dotyk i Komunikacja
w nawiązaniu interakcji
komunikacyjnej nauczyciela
z uczniem głęboko
niepełnosprawnym intelektualnie "
doświadczenia własne

"Rola nauczyciela - terapeuty
w procesie rewalidacji ucznia
z głęboką niepełnosprawnością intelektualną"

"Ćwiczenia sprzyjające odnajdywaniu kanałów porozumiewania się z osobą upośledzoną intelektualnie w stopniu głębokim"

"Mazury-mój dom, moja mała ojczyzna"- program edukacyjno-wychowawczy
dla uczniów niepełnosprawnych
intelektualnie w stopniu
umiarkowanym lub znacznym

"Chromoterapia w rewalidacji
uczniów głęboko upośledzonych
umysłowo

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

ZASADY ZAMIESZCZANIA PUBLIKACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ ZSS W MRĄGOWIE

1. Wszelkie publikacje zamieszczone na stronie internetowej ZSS w Mrągowie są publikacjami dobrowolnymi. Oznacza to, iż materiał przekazany został przez autora z własnej i nieprzymuszonej woli.

2. Wymagane jest, aby artykuły publikowane na stronie ZSS w Mrągowie były podpisane imieniem i nazwiskiem przez autora. Ponadto autor wyraża zgodę na umieszczenie w serwisie swojego imienia i nazwiska oraz sygnowanie nim własnych publikacji.

3. Wszelkie publikacje zamieszczone na stronie internetowej ZSS w Mrągowie są mieszczenie publikacji nauczycieli na stronie ZSS w Mrągowie jest nieodpłatne.

4. Prawa autorskie do zamieszczonych publikacji należą do ich autorów. Administratorzy strony internetowej ZSS w Mrągowie zastrzegają sobie jednak prawo do dokonywania drobnych i niezbędnych zmian edycyjnych w dostarczonym przez nauczycieli materiałach w celu przystosowania ich do opublikowania np.: przeformatowanie; przekonwertowanie dokumentu; korekta dostrzeżonych błędów.

5. Materiały zwierające treści niezgodne z prawem, powszechnie uznawane za obraźliwe, niemoralne albo uwłaczające ludzkiej godności lub etyce nauczyciela nie będą publikowane.

6. Publikacje zamieszczane na stronie internetowej ZSS w Mrągowie nie będą sprawdzane pod względem posiadanych praw autorskich. Przyjmuje się, iż autorem publikowanych na stronie materiałów jest osoba, która się pod nimi podpisuje. Administratorzy strony internetowej ZSS w Mrągowie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej wynikającej z tytułu praw autorskich publikowanych materiałów. Odpowiedzialnością obciążony jest autor publikacji.

7. Materiały do publikacji należy dostarczyć wyłącznie w formie elektronicznej na powszechnie używanych nośnikach danych (dyskietka 3,5 cala, płyty CD-R,  CD‑RW albo na dyskach typu „PEN-DRIVE”) lub poprzez e-mail.

8. Materiały przeznaczone do publikacji na stronie internetowej ZSS w Mrągowie należy dostarczyć osobom odpowiedzialnym za zamieszczanie publikacji: Pan Krzysztof Błachnio i Pani Beata Pieńczykowska).

9. Zalecane jest, aby dostarczany dokument tekstowy (przeznaczony do publikacji na stronie internetowej ZSS w Mrągowie) zapisany był w najprostszym i ogólnodostępnym edytorze tekstu, takimi jak: Notatnik (dla systemu Windows) lub VI (dla systemów Unix, Linux). Możliwe jest także korzystanie z edytora tekstowego WordPad lub StarOffice

10. Dołączona do tekstu grafika (np. fotografie, rysunki, wykresy) powinna być zapisana w formatach: .jpg; .jpeg; .gif.

11. W przypadku zgłaszania materiałów zapisanych w innych formatach niż wymienione w punkcie 9 i 10 (.doc ‑ Microsoft Word, .pdf ‑ Acrobat Reader) należy skonsultować się z osobą odpowiedzialną za umieszczanie publikacji na stronie internetowej ZSS w Mrągowie

12. Materiały, które nie spełniają powyższych zasad nie będą publikowanie na stronie internetowej ZSS w Mrągowie. Administratorzy zastrzegają sobie prawo odmowy umieszczenia materiałów z innych przyczyn, o których autor zostanie poinformowany (ustnie lub pisemnie).

13. Czas emisji publikacji umieszczanych na stronie ZSS w Mrągowie trwa w terminie wyznaczonym przez autora, nie dłużej jednak niż przez 6 miesięcy.

Opracowały: Alicja Deptuła, Janina Papiernik, Elżbieta Szymborska

informacje wprowadziła J. Papiernik